
|

















|




















|
Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t! |

|















|
 |

|

|
 |

|


Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

|

|

|

|

 24 Horas TT: Telt ház Fronteirában.

|  | 
|
 |  | | 83 csapat 319 pilótája vág ma neki a 15. alkalommal megrendezett portugál 24 órás versenynek, köztük olyan neves versenyzők, mint Carlos Sousa, Christian Lavieille vagy Ellen Lohr. Az időmérőt a francia Laurent Poletti csapata nyerte.
Telt ház Fronteirában: 83 csapat 319 versenyzője nevezett a híres portugál 24 órás futamra, amelyre ezen a hétvégén kerül sor a Portugália keleti részén található Fronteirában. S nem csupán a nevezők mennyiségével lehetnek elégedettek a szervezők, hanem a mezőny minőségével is, hiszen igen neves és tapasztalt pilótákat láthatnak vendégül.
A hazaiak legnagyobb sztárja, Carlos Sousa Mario Andrade csapatával egy AC Protóval áll rajthoz. A külföldiek közül kétségtelenül Christian Lavieille a legnagyobb név, de indul a 2010-es győztes Jean-Marc Schmitt (JMS EVO2) és a 2005-ös győztes Laurent Poletti (Porsche Asmo Panthera) is. Ha Fronteira, akkor lettek: a balti államot idén a Skoks család képviseli. Indul a viadalon Ellen Lohr is. A német hölgy, aki nem mellesleg a DTM elsö és egyetlen női futamgyőztese, Bruno Oliveira csapatával áll rajthoz egy T2-es autóval.
A tegnapi időmérőn Laurent Poletti csapata bizonyult a leggyorsabbnak, ráadásul a verseny másfél évtizedes történetében ők voltak az elsők, akik a 17 kilométeres pályát tíz percen belüli idővel teljesítették.
A második műszaki problémái ellenére a portugál AC Proto lett Carlos Sousával és társaival, a harmadik helyet pedig a párizsi 24 órás verseny győztese, Jean-Marc Schmitt szerezte meg a JMS EVO2-vel, mely annak a versenygépnek a továbbfejlesztett verziója, amellyel 2010-ben győzött a francia.
Poletti örült az eredménynek, és azt nyilatkozta, hogy célja megismételni a 2005-ös győzelmét. "A pálya nagyon jó, de a vízátkeléseknél vigyázni kell, mert mélyek. Meg vagyunk elégedve az időnkkel, mert bizonyítja, hogy jó irányba haladnak a fejlesztéseink. Tavalyhoz képest a motor teljesítménye maradt ugyanannyi, 360 lóerő, de több a nyomaték, most úgy 430Nm. Változtattunk a váz elején is, hogy fejleszteni tudjuk a futóművet" - mondja a francia.
2012/12/01 12:24 CET | Szerző: MR/Kónya Rita
2012/12/01 11:17 CET | Szerző: MR//Kónya Rita
|

|


|
|
|

|
 |

|
|
|

|
|