
|

















|




















|
Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t! |

|















|
 |

|

|
 |

|


Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

|

|

|

|

 Aqua-Palace Kupa: Férfias küzdelem az "elemekkel".

|  | 
|
 |  | | Nehéz feladat elé állították az égiek a tereprali-bajnokság nyitó futamán a mezőny tagjait. Szombaton egész nap szakadt az eső, így nagyon csúszós volt a talaj, alaposan megszenvedtek a Sandlander egységei is a körülményekkel a hajdúszoboszlói Aqua-Palace-kupán.
Az autósoknál a Korda Erik, Tóth György páros a második helyről volt kénytelen forfaitolni.
– Sajnos technikai problémánk adódott, a kormányművel akadtak gondok – mesélte Korda Erik. – A malőr rányomta bélyegét az egész napi hangulatunkra, ráadásul az esőnek sem örültünk, mert a csúszós pályák nem a mi autónknak kedveztek. Bízom benne, hogy vasárnap több szerencsénk lesz.
A Sebestyén Sándor, Bognár József duó az összetettben a hatodik pozíciót birtokolja.
– Nekünk sem volt egyszerű a szombatunk – mondta Sebestyén Sándor. – Iszonyatosan csúszik az út, alig tudtuk egyenesben tartani a kocsit, ráadásul egy árokba is beborultunk, s betört a szélvédőnk. Szerencsére kihúztak minket, így folytatni tudtunk a küzdelmet, de néha olyan érzésem volt, mintha korcsolyapályán haladtunk volna.
A quadosoknál Somfai Mátyás ötödikként várja a folytatást.
– Azon kevesek közé tartozom, akik kifejezetten élvezték a küzdelmet – nyilatkozta Somfai Mátyás. – Semmilyen technikai problémám nem volt, mindössze a szemüvegemre folyamatosan felverődő sár okozott nehézségeket, majd az, hogy be is párásodott. A délelőtti szakaszokon a maximumot hoztam ki a gépemből, délután kicsit visszafogottabb voltam, de összességében remekül éreztem magam ebben a nagyon erős mezőnyben.
Aqua-Palace-kupa, az országos tereprali-bajnokság első futama, Hajdúszoboszló. Állás a második nap után (nem hivatalos). Autósok. 1. Fazekas Károly, Horn Albert (BMW) 2:19:37 óra, 2. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel) 5:15 perc hátrány, 3. Lónyai Pál, Garamvölgyi Zoltán (Nissan) 16:15 p h., …6. SEBESTYÉN SÁNDOR, BOGNÁR JÓZSEF (TOYOTA) 1:59:46 ÓRA H. (4 PERC BÜNTETÉS), …8. KORDA ERIK, TÓTH GYÖRGY (NISSAN).
Quadosok: 1. Lukasz Laskawiec (lengyel, Yamaha) 2:04:29 óra, 2. Hangodi Zoltán (Yamaha) 4:14 perc hátrány, 3. Tomas Kubiena (cseh, Suzuki) 4:36 p h., …5. SOMFAI MÁTYÁS (EATV) 9:41 P H.
2012/04/15 13:59 CET | Szerző: MR/Sandlander/Kónya Rita
|

|


|
|
|

|
 |

|
|
|

|
|