Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

Baja Idanha-a-Nova: Hodola ezüst és bronz az EB-ről.

Az Európa Bajnokság abszolút harmadik és kategóriája második helyét szerezte meg Hodola Richárd a sorozat portugál záró állomásán, a Baja TT Idanha-a-Nova futamon.

A rövid pénteki bemelegítő szakasz után szombaton is mindössze két pálya várt az EB címért harcoló motorosunkra, Hodola Richárdra. A két szakaszt azonban nem volt szabad lebecsülni, mivel először egy 170 kilométeres majd egy 60 kilométeres szakaszon át vezetett az út a hőn áhított EB címhez. A 230 versenykilométeren Ricsinek meggyűlt a baja a hazai pálya előnyét elvező portugál motorosokkal, az EB címért folytatott harcban pedig éppen velük, Pedro Bianchi Prata-val és Rui Costa-val kellett megküzdenie. ”Nagyon kemény verseny volt, még ehhez hasonló versenyen sem vettem részt korábban.” – mesélt élményeiről a terep-rallye.hu-nak Hodola. „Nagyon különleges a terep, dimbes-dombos, nem igazán lehet belátni a kanyarokat. Úgy érzem, több évet kell motorozni ezeken a pályákon, hogy az ember megszokja ezt a környezetet. Ráadásul a portugálok egy hete ugyanitt versenyeztek, nem csoda, hogy nagyon ment nekik. Egyáltalán nem annyira gyors mint a magyar terep-rallye, sokkal inkább kanyargós-technikás, de jó nagyon.”

A verseny mindkét napját Ricsi legnagyobb vetélytársa Prata nyerte, miközben a magyar motoros mindkétszer a negyedik helyen érkezett célba. Ezzel az eredménnyel elvileg a bajnokság abszolút második helyét szerezte volna meg, egy ponttal lemaradva a bajnoki címtől, azonban a célban új dolgokra is fény derült. „Egy kicsit a szervezők megkeverték a dolgokat és kihozták, hogyha nyerni tudtam volna itt, akkor sem lehettem volna bajnok. Azonban nem szomorkodok, mert összességében teljesen igazságos eredmény született, két portugál vetélytársam sokkal gyorsabbak voltak nálam, hazai pályán pedig verhetetlenek voltak. Ők tényleg profi versenyzők, jó volt látni, ahogy dolgoznak. Külföldi versenyzőként nagyon nehéz ellenük ezt tavaly az Európa Bajnok Alberto Basso a többi fordulóban rommá vert mindenkit, de itt ő is csak szenvedett.”

Ricsi így a bajnokság abszolút értékelésében két portugál versenyző, Prata és Costa mögött az abszolút harmadik, míg a B1-es kategóriában Prata mögött a második helyen zárta az UEM Európa Bajnokság 2012-es pontvadászatát. Gratulálunk, Ricsi!

2012/10/02 16:50 CET | Szerző: MR/terep-rallye.hu/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2011 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: London | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com