Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

Headline: Marokkó Rali: Sikeres debütálás, sikeres búcsú

Hat nap és több mint kétezer kilométer teljesítése után szombaton véget ért a Marokkó Rali. A Zagorától délre felállított céldobogón az autósoknál az Eric Vigouroux - Alex Winocq páros, a motorosoknál Cyril Despres ünnepelhetett.

Cyril Despres (KTM) az utolsó napon csak a nyolcadik helyről rajtolt, de Joan Barreda (Husqvarna) hiába küzdött az utolsó méterekig, csak megszorítani tudta a négyszeres Dakar-győztes franciát, megelőzni nem. A dobogó harmadik fokára Francisco “Chaleco” Lopez (KTM) állhatott fel.

Ugyan csütörtöki motorproblémái után Helder Rodrigues-nek (Honda) már nem volt esélye egy dobogós helyezésre, de bebizonyította, hogy a japán márka nagyon komolyan gondolja a Dakarra való visszatérést. A fiatal portugál rögtön a Marokkó Rali első napján megszerezte a Honda CRF 450 Rally első szakaszgyőzelmét, s ezt szombaton egy újabb elsőséggel fejelte meg.

Az autósoknál egy debütáló és egy utolsó viadalát teljesítő versenygépről szólt a Marokkó Rali. Az előbbi a Guilherme Spinelli - Youssef Haddad páros Mitsubishi ASX-e volt, mely Thierry Viardot keze alól került ki, s amellyel a brazil páros megnyerte az első szakaszt. Az utóbbi az Eric Vigouroux - Alex Winocq duó “régi” Trophy Truckja volt, mely hét év után a lehető legszebben búcsúzott: egy győzelemmel. A kaliforniai műhelyben pedig már készül az új gép...

Vigouroux-ék az utolsó nap reggelén csaknem háromnegyed órával vezettek Leonyid Novickij BMW-je előtt. Csakhogy a szelektív felénél a pálya szélére kényszerítette őket egy váltóprobléma... Végül “lábujjhegyen” fejezték be a szakaszt, előnyük 18 percre apadt, de ezen aligha keseregtek, hiszen így is megszerezték pályafutásuk első abszolút győzelmét.

Leonyid Novickijnek, és a 2009-es, igen súlyos kézsérüléssel járó tunéziai balesetük óta most először versenyző égi-új navigátorának, Oleg Tyupenkinnek meg kellett elégednie a második hellyel, de a tavalyi Világkupa-győztes egyáltalán nem volt csalódott. A harmadik helyet Spinelli szerezte meg.

A chilei Boris Garafulic kevés híján ugyan, de lemaradt arról, hogy megismételje tavalyi dobogós helyezését a Marokkó Ralin: negyedik lett. Leonyid Ogorodnyikov legjobb Overdrive pilótaként a hatodik pozícióban fejezte be a versenyt.

A kamionosok között a De Rooy csapat nem hagyott beleszólást a győzelem sorsába: Gerard De Rooy és Miki Biasion osztoztak a szakaszgyőzelmeken, végül De Rooy szerezte meg az összetett elsőséget. A türkiz monstrumok mögött Elisabete Jacinto ért célba, akinek ez zsinórban második dobogós helyezése Marokkóban. A portugál hölgy egyébként verseny folyamán különféle felfüggesztés beállításokat tesztelt, ezzel hangolva az Africa Eco Race-re, ahol többek között Kovács Miklós Scaniájának ellenfele lesz majd a világoskék MAN.

2012/10/22 15:43 CET | Szerző: MR/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2011 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: London | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com