Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

HunGarian Baja: Al-Mutaiwei átvette a vezetést a Világkupában.

Bár a dubaji Khalifa Al-Mutaiweinek és német navigátorának, Andreas Schulz-nak is megvoltak a maguk problémái a győri versenyhétvégén, drámai verseny után a hetedik helyen zártak, és sikerült átvenniük a vezetést a Világkupában.

Miután szombat délután fának ütköztek, és több, mint kilenc percet vesztettek, a Fazza Rally Team párosa a hetedik helyig tudott felkapaszkodni az összetettben. Mivel azonban nagy riválisuk, Jean-Louis Schlesser még náluk is rosszabbul járt, nem tudta befejezni a versenyt, s így pontot sem gyűjthetett, ez is elég volt ahhoz, hogy megfordítsák a küzdelem állását a Világkupában.

Az orosz Borisz Gadaszin – Alekszej Kuzmics páros a G-Force Protóval nem hagyott beleszólást a győzelem sorsába, mögöttük a Fazekas Károly – Horn Albert páros végzett a második helyen a BMW-vel, az utolsó dobogós pozíciót pedig a román Costel Casuneanu szerezte meg a Mitsubishi Racing Lancerrel.

A szombati harmadik szakaszon Al-Mutaiwei Minijében tönkrement az átbeszélő, így az emirátusokbeli pilóta és német navigátora, Andreas Schulz ezen a szelektíven időt vesztett. Ami a pályát illeti, az rettentő kemény volt, nagyon megviselte az autókat. A szombati utolsó szelektíven egy fával találkozott a páros, s az ekkor összeszedett több mint kilenc perces hátrány megfosztotta őket az esélytől, hogy a győzelemért harcolhassanak.

Nagy riválisuk, Jean-Louis Schlesser eddigre már kiállt a versenyből, így mindenképpen muszáj volt bevinni a Minit a célba a vasárnapi két szakaszon. Al-Mutaiwei ekkor már nem vállalt felelsleges kockázatot, s így végül a hetedik helyen végzett a magyar Korda Erik mögött. Gadaszin végül 3 perc 33 másodperces előnnyel nyerte meg a versenyt.

2012/09/04 15:56 CET | Szerző: MR/X-Raid/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2011 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: London | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com