Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

HunGarian Baja: „Szívesen lennék a verseny történetének első duplázója”.

A Selyemút Rali megnyerése után a HunGarian Baján is győzelemre tör az orosz G-Force Team vezérpilótája. Egy biztos, a nemrég befejeződött Selyemút Ralin győztes orosz Borisz Gadaszin nem riad vissza a rekkenő hőségtől, hiszen szerinte a magyar időjárás semmiség az Abu Dzabiban tapasztaltakhoz képest.

Ma a szuperspeciállal és az ünnepélyes rajtceremóniával elkezdődik a kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő HunGarian Baja FIA Tereprali Világkupa futama. Másodszor érkeznek Győrbe a sportág legjobbjai, többek között az idei Selyemút Rali győztese, az orosz Borisz Gadaszin, aki egyszer már diadalmaskodott a HunGarian Baján – igaz, akkor Dabas környékén rendezték a versenyt –, és most is győzni jön Magyarországra.

- A Selyemút Ralin nyújtott remek teljesítményét képes lesz megismételni az idei Hungarian Baján?

Borisz Gadaszin: - Bízom benne, de biztosra nem mehetek, tekintve, hogy a magyar futam rendkívül technikás, erős koncentrációra lesz szükségem minden méteren. Ugyanakkor az előnyömre lehet az a tény, hogy viszonylag jól ismerem az itteni körülményeket, hiszen már ötödször állok rajthoz Magyarországon. Elárulom, szívesen lennék a verseny történetének első duplázója.

- Az a hír járja, hogy nagyon nem szeret hőségben versenyezni. Felkészült arra, hogy akár 40 Celsius-fok fölé is mehet a hőmérők higanyszála a hétvégén?

Borisz Gadaszin: - Egyáltalán nem félek a melegtől. Ha azt vesszük, milyen irtózatos hőség volt az Abu Dzabiban rendezett futamon, akkor a győri megmérettetés inkább hűsítőleg hat majd rám. A viccet félretéve, ilyen melegben valamivel lassabban kell vezetni az autót, igaz, nem annyival, hogy az veszélyeztesse a versenyemet.

- Miként vélekedik az előre jósolt hatalmas porfelhőkről? Vélhetően ebben is volt már párszor része…

Borisz Gadaszin: - Azzal sem lehet gond. Ismétlem, óvatosan, de céltudatosan vágunk neki a domboknak. Pláne, hogy új pályákat jelöltek ki, amelyek – elvileg – kellemes meglepetésekkel szolgálnak majd a versenyzőknek.

- Azt hallom, hogy a „természeti csapásokkal” megbirkózik. Mi a helyzet a világklasszis vetélytársakkal? Van köztük olyan, akit mindenáron le akar győzni?

Borisz Gadaszin: - Elsősorban a csapattársaim előtt szeretném befejezni a versenyt. Ugyan én is az esélyesek közé tartozom, azt azonban nem tudnám megjósolni, hogy a rengeteg világklasszis közül ki fog diadalmaskodni. Az azonban már most megjósolható, jórészt a szerencsén múlik majd az idei HunGarian Baja végkimenetele.

2012/08/24 22:10 CET | Szerző: MR/HunGarian Baja/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2011 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: London | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com