Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

Magyar sikerek a CEZ Kupában.

A magyar terep-rallye bajnokság versenyzőinek sikereitől volt hangos idén Közép-Európa, T1-ben három magyar licences páros sajátította ki a dobogót a FIA terep-rallye CEZ Kupa küzdelmeiben, de T2-ben is ott vagyunk a dobogón.

A GarZone Racing jóvoltából idén három cseh páros is magyar licenccel, így úgymond magyarként küzdött az FIA Közép Európa Zóna Kupa küzdelmeiben. A sorozat két állomását rendezték Magyarországon (Rábaköz Kupa és Gyulai Várfürdő Kupa), míg a lengyel Baja Carpathia szintén részese volt a nemzetközi bajnokságnak. Emellett egy cseh (Internext Rally) és a lengyel világkupa futamon lehetett bajnoki pontokat szerezni, a sorozat záró állomása, a Baja Slovakia végül elmaradt.

A T1-ben, vagyis az autósok mezőnyében totális “magyar” uralom jellemezte a bajnokságot, az első 10 helyezettből 6 párost adott a magyar bajnokság mezőnye. A dobogó teljesen a “miénk”, az élen a GarZone Racing két versenyzője, Miroslav Zapletal és Zdenek Porizek végzett. A legjobb ízig-vérig magyar versenyző Korda Erik lett, aki Czeglédi Péterrel Kapuváron aratott győzelme után, Fábián Csabával második helyet szerzett a Baja Polandon, ezzel felkapaszkodott a dobogó harmadik fokára.

Az immár kétszeres magyar bajnok Fazekas Károly és Horn Albert szerezte meg az ötödik helyet, míg a szintén a GarZone Racing színeiben versenyző Pelc-Pelcova duett a hatodik helyen zárta a futamot. Azonban a GarZone valamennyi autója beverekedte magát az első 10-be, Lónyai Pál Garamvölgyi Zoltánnal és Gyulai Eszterrel a kilencedik helyen finiselt.

1. ZAPLETAL Miroslav/MARTON Maciej (HUN, Garzone R.O.P.) Kft. H3 EVO 174
2. PORIZEK Zdenek/ULEHLA Zdenek (HUN, Garzone R.O.P. Kft.) H3 EVO II 121
3. KORDA Erik/TOTH Gyorgy (HUN, RTL Motorsport Klub Egyesület) Toyota Hilux Overdrive 88