Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

Marokkó Rali: Holowczyc átvette a vezetést.

Spinelli lecsúszott, Holowczyc előre tört a Marokkó rali második versenynapján. Ezúttal egy három és fél órás szakaszidővel lett az autósok legjobbja a lengyel versenyző. Őt Eric Vigouroux szorongatta, nem is volt sok különbség közöttük a ma délutáni célban – a francia csupán 27 másodperccel autózott gyengébb időt Krzystof Holowczyc-nál. Kettőjük csatáját a harmadik helyről csak 2 perces távolból követte Bernhard Ten-Brinke.

A lengyel MINI-s ideje nemcsak szakaszgyőzelmet jelentett a csapat számára, hanem az összetett első helyét is. Guilherme Spinelli egy csöppet elkalandozott a mai nap folyamán, így számára csak az ötödik hely jutott – ezzel lekerült az élről, és meg sem állt a negyedik helyig. Második közel két perces hátránnyal Vigouroux, míg Ten- Brinke nyolc perccel van elmaradva az előtte álló franciától.

“A vártnál jobban sikerült a mai nap. Bevallom, nem ért meglepetésként a szakaszgyőzelem, hiszen sokat készültem rá a csapattal karöltve. Az már csak hab a tortán, hogy ezzel az idővel az összetettben is az élre állhattam. Egy pillanatig sem lehetek nyugodt, mert kiváló versenyzőtársaim vannak, akik egyik pillanatról a másikra meglephetnek egy nálam sokkal előkelőbb idővel”+ mondta el a nap végén Holowczyc.

A kétkerekesek kategóriájában szintén változás történt az élmezőnyben. Cyril Despres KTM motorjával a mai részen a legjobb időt hozta, mondhatni magabiztos előnnyel. Marc Coma lett a második, és ő már másfél perces hátrányt szedett össze a francia versenyzővel szemben. A tegnap még elsőként célba érő Helder Rodrigues harmadik idővel az összetettben is lekerült a dobogó legalsó fokára. Coma-nak azonban van félnivalója, ugyanis a portugál mindössze 14 másodperces különbséggel várja a holnapi folytatást.

“Tegnap kicsit szenvedtem a navigációval, de ma már minden rendben volt. Reggel első dolgom az volt a csapattal, hogy mindent pontosan átnézzünk az útvonallal kapcsolatban. Nem tartom hátránynak ezt az apró hibát – így már biztos, hogy a Dakaron is sok időt fogunk a navigációra fordítani” – nyilatkozta a motorosok mai legjobbja, Cyril Despres.

2012/10/20 16:28 CET | Szerző: MR/terep-rallye.hu/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2011 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: London | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com