Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

Megfordult a világ Lónyaival.

A magyar bajnokság abszolút hetedik helyén érkezett célba a Rábaköz Kupán a GarZone Racing magyar párosa, Lónyai Pál és Garamvölgyi Zoltán, a csapat három cseh autója pedig az első ötbe verekedte magát.

Remek pozícióból várhatta az XLavina IV. Rábaköz Kupa befejező napját a GarZone Racing színeiben versenyző 4 páros. A Porizek–Sykora duó az első helyért volt harcban, melyet végül hatalmas csatában ugyan elvesztett Korda Erikkel szemben, de mindössze 4 másodperccel maradt alul és szerezte meg a második helyet. Hiába dominált a szelektív szakaszokon a Zapletal–Maciej páros, hatot nyertek meg a kilencből, szombat esti negyedórás büntetésük miatt lecsúsztak a dobogóról és a negyedik helyen zárták a Rábaköz Kupát. A harmadik Hummerrel a Pelc házaspár is remekelt, ők ötödikként érkeztek célba. Lónyai Pál és Garamvölgyi Zoltán vasárnap bátrabb autózással próbálkozott, aminek meglett az eredménye, végre sikerült javuló tendenciát produkálni a szelektív szakaszokon és negyedik legjobb magyar versenyzőként megszerezni a bajnoki értékelés hetedik helyét.

Lónyai Pál: – Amennyire nem szerettük szombaton a versenyt, vasárnap annál inkább tetszett, végre nagyon jóízűt száguldoztunk. Valahogy egész másképp éreztük magunkat és végre sikerült önmagunkhoz képest is gyorsulni. Örülök annak, hogy célba tudtunk érni, a fiúk jól felkészítették az autót, semmilyen műszaki probléma nem hátráltatott minket a verseny folyamán. Annak is nagyon örülök, hogy ilyen népes mezőnyben versenyezhettünk és hogy ilyen sok nézőt láttunk a pálya mellett. Úgy tűnik az embereknek is tetszett, ahogy mentünk, a versenynapok végén sok dicséretet kaptunk a nézőktől és a fotósoktól is. Az ugratókon áttoltuk a Nissant, ezeket mi is nagyon élveztük és az autó is nagyon jól bírta, reméljük, hogy látványos versenyzést tudtunk bemutatni.

Garamvölgyi Zoltán: - Vasárnap is ugyanazokon a pályákon mentünk, mint szombaton, annyi különbséggel hogy fordítva. De mintha a világ is megfordult volna, sokkal jobban élveztük a versenyzést. A pénteki bemelegítésen jobban magunkra ijesztettünk a kelleténél, emiatt szombaton túlságosan is megtiszteltük a gödrös pályákat. Vasárnap megpróbáltuk egy kicsit bátrabban átnyomni a Nissant, és ez volt a kulcsmomentum. Nagyobb tempónál sokkal jobban viselkedett az autó és minket sem viselt meg annyira, mint szombaton. Végre élveztük a versenyt és az idők is elkezdtek javulni, 2-3 három perccel mentünk jobbakat, mint korábban. Az eredményünk reális, ott értünk célba ahol a helyünk van. Ha megnézzük kik és milyen autókkal végeztek előttünk, egyáltalán nincs miért szégyenkeznünk, nagyon komoly autókkal előztek meg minket olyan versenyzők, akikben több 10 000 versenykilométer tapasztalata van. Mi még mindig tanuljuk ezt a sportot, most megint tanultunk egy kicsit, de már egyre többet tudunk. Csapatként nagyon erősek voltunk a hétvégén, Zapiról eddig is tudtuk mennyire gyors, most viszont Poroizek és megmutatta képes a győzelemért harcolni, még ha egy kicsi hiányzott is a végső sikerhez. A Pelc házaspár ötödik helye is kellemes meglepetés, gratulálok elért eredményeikhez.

Miroslav Zapletal: - Nagyon örülök, hogy újra Magyarországon versenyezhetek. Jól szerepelt a csapat, minden autónk hiba nélkül teljesített. Új navigátorom is remekül vizsgázott, hiszen egy nehezen értelmezhető pályán az elromlott méterszámlálónknak köszönhetően egy GPS pontot hagytunk ki, de ezt a következő körben már megtaláltuk. Jól dolgoztunk együtt a nagy nyomás alatt is és kitűnőek voltak a szakasz eredményeink is. A GarZone csapat 4 autója végzett az első 8 helyen, ez szerintem azt mutatja, hogy erősek vagyunk.

Zdenek Porizek: - Óriási csatában maradtunk alul néhány másodperccel és szerintem elértük a józanész határát. Gratulálunk Korda Eriknek és Czeglédi Péternek a győzelemhez. Rettenetesen gödrösek és dobálósak voltak a pályák, a szombat esti eső egy kicsit puhított rajta de inkább csak a port verte el. Jó érzés volt a bányánál a nagyszámú közönség előtt versenyezni és remélem, hogy több magyar futamra is tudok még jönni idén. Most másodikak lettünk, de közel a dobogó csúcsa, még ebben az erős mezőnyben is.

Josef Pelc: - Első versenyünk volt a Hummerral és kellemes a meglepetés. A jót, hamar meg lehet szokni, stabil időket autóztunk, így az a kisebb baki is belefért, hogy az utolsó előtti szelektív szakasz rajtjába 4 perccel korábban érkeztünk. A büntetésünkkel nem változott a végeredmény és boldogan értünk célba az 5. helyen. Idén először versenyzünk a GarZone Racing színeiben, magyar licenccel, de azt gondolom, hogy a fejlődésünk tekintetében ez nagyon jó döntés volt. Csapatvezetőnk Garamvölgyi Zoli is sokat segít a versenyzésünkön és az erős mezőnyben talán hamarabb fogunk mi is felgyorsulni.

2012/05/17 02:02 CET | Szerző: MR/GarZone Racing/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2011 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: London | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com