Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Optic Tunézia Rally 2007 Speciális Hírrovat (FIM Tereprali Világbajnokság)

Ez a marathonrally.com Optic 2000 Tunézia Rally 2007 rovatának cikke. Az összes hír megtekintéséhez kattintson a cikk alatti linkre vagy használja a bal oldali főmenüt.

Optic Tunézia: Schlesser és Coma győzött a Tunézia Rally-n

A versenyzők az utolsó napon a hajdan a Csillagok háborúja díszletéül szolgáló tájon rótták a kilométereket. Marc Coma (Repsol KTM) és Jean-Louis Schlesser (Schelleser Ford Buggy) mióta csak megérkeztek Tunéziába, megállíthatatlannak bizonyultak, Coma számára pedig már csak azért is különösen fontos ez a győzelem, mert e verseny trófeája eddig még hiányzott a gyűjteményéből. Az utolsó szakaszon már nem is kellett kockáztatnia a katalán motorosnak: egy harmadik hely is bőven elég volt számára a végső győzelemhez. Tozeurbe David Casteu (Gauloises KTM) futott be szakaszgyőztesként, megelőzve a lett Janis Vinters-t (KTM).

Megható pillanata volt a versenynek, amikor a célban Marc Coma és David Casteu egy „Animos Isidre” (Kitartás Isidre!) feliratú ktm-es zászlót tartott a magasba, így kívánva jobbulást a verseny előtt egy héttel súlyos balesetet szenvedett Isidre Estevének. „Szinte mindnennap eszembe jutott, de nem nagyon akartam erről beszélni” – mondta Casteu könnyes szemmel.

Az idei Dakaron 7. helyezett Michel Marchini amellett, hogy megnyerte a 450 köbcentis kategóriát, először ért el dobogós helyezést afrikai versenyen. Marchinihez hasonlóan meglepetést okozott a fiatal osztrák Michael Angerer, aki első nemzetközi versenyén vett részt, s az ötödik helyen végzett. Igaz, nem akármilyen izgalmak után tudta befejezni első Tunézia Rally-ját. Az utolsó szelektív céljába törött vízcsővel ért be, s azt hitte, itt a vég, de David Casteu aktív közreműködésével be tudott kocogni a parc fermébe.

A négykerekűeknél Jean-Louis Schlesser immár ötödször diadalmaskodott Tunéziában, s ezzel már megközelítette Pierre Lartigue rekordját (hat győzelem). A francia öreg róka szinte az összes szelektívet megnyerte, esélyt sem hagyva a Dessoude kiválóságának, Christian Lavieille-nek.

A harmadik helyért még az utolsó napon is óriási csatát vívott Isabelle Patissier (SMG) és az ex-ralis Pascal Thomasse (Nissan), melyből az utóbbi került ki győztesen. Érdekesség, hogy az első tízben hat buggy van… Az utolsó szelektíven Schlesser és a lengyel Komornicki (SMG) mögött Eric Vigouroux (Chevrolet) ért célba, ezzel végképp bizonyítva a világoskék Trophy Truck ütőképességét.

A T2 kategóriában Laurent Rossót (Nissan) saját csapattársa Jean-Pierre Strugót (Nissan) szorongatta. Viszont míg Strugónak padlóig kellett nyomnia a gázpedált, a Dubai-ban élő francia Rossónak már elég volt csak szép nyugodtan begurulni a célba.

A kamionosok versenyét a francia Jean-Francois Padovani (Ginaf) nyerte, míg az utolsó szakaszon Elisabete Jacinto volt a leggyorsabb.

2007/04/16 22:07 CET | Szerző: MR/NPO/Kónya Rita

Copyright 2007 - 2008 | Impresszum / Kapcsolat / Referenciák | Minden jog fenntartva
Irodák / Képviselők: Cologne | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur | St. Petersburg | Praha | Manila
Magyar iroda: Kónya Rita | Berzsenyi u. 17. | 8900 Zalaegerszeg | Hungary
Telefon: +36 20 467 52 73 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | E-mail: hungary@marathonrally.com