Offroad & Motorsport


Rally Livereporting


Cars & Technics


Newsletter

FIA/FIM Standings


Calendar


Paper Models

Imprint & Contact


Photo Services


Public Relations


References


Please type your
search-word(s) and
press "Enter"
Pharaons Rally 2007 Special-Newssection (FIM Cross Country Worldcup)

This is the single-news section of the marathonrally.com special of the Pharaons Rally 2007, 5th round of the FIM Worldcup for Cross Country Rallys. To see all news please use the link under the article or navigate with the left main-navigation.

Pharaons Rally (PL): KrzysztofHołowczyc wycofuje się z rywalizacji
Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin wycofali się z dalszej rywalizacji w Rajdzie Faraonów. Na trasie piątego odcinka specjalnego kierowca ORLEN Team nabawił się kontuzji kręgosłupa.

Polsko-belgijska załoga jako pierwsza wyruszyła na trasę piątego etapu. Zajmujący aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu zawodnicy ORLEN Team-u zamierzali walczyć o ponowne etapowe zwycięstwo, a przede wszystkim, by zdobyć kolejne doświadczenia na pustynnych trasach. Niestety na drodze do realizacji tych planów stanęła kontuzja Krzysztofa Hołowczyca.

-Zaczęliśmy odcinek dobrym tempem i w pewnym momencie uzyskaliśmy nawet 5-minutową przewagę nad Francuzem Christianem Lavieille. Niestety, podczas podjazdu pod jedną z wydm zorientowaliśmy się, że jest ona dość mocno ścięta. Spadek, przy sporej prędkości z jaką podróżowaliśmy, mógł zakończyć się poważnym wypadkiem. Dlatego postanowiłem przyspieszyć i spróbować przeskoczyć na kolejną wydmę. Plan nie był zły, ale lądując dość mocno uderzyliśmy podwoziem w zbocze. W tym momencie poczułem silny ból w kręgosłupie i przerwaliśmy jazdę - komentował po zdarzeniu Krzysztof Hołowczyc.

Po ponad godzinnym postoju zawodnicy ORLEN Team-u dotarli na metę etapu asfaltową drogą. Na miejscu, po konsultacji z szefem zespołu, Gregoire'm de Meviusem podjęli decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji.

-Wstępna diagnoza lekarska mówi o kompresyjnym złamaniu lub zwichnięciu kręgosłupa. W tej sytuacji uznaliśmy, że pomimo pełnej sprawności samochodu dalsza jazda w Rajdzie Faraonów jest zbyt ryzykowna. Udział w tej imprezie był dla nas jednym z etapów przygotowań do najważniejszego startu, czyli Dakaru. Nie chcemy więc ryzykować poważnej kontuzji, która nie pozwoliłaby nam stanąć na starcie w Lizbonie. Szkoda, że nie dotrzemy do mety, bo była szansa na super wynik, ale zabieramy ze sobą bagaż niezwykle cennych doświadczeń. Ponad tysiąc kilometrów przejechane po wydmach na pewno pomoże nam na trasie nadchodzącego rajdu Dakar - dodał Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc przejdzie teraz szczegółowe badania, które pozwolą precyzyjnie ocenić stan jego zdrowia. Od ich wyniku zależą dalsze plany startowe kierowcy ORLEN Team-u.

Liderem rajdu w klasyfikacji samochodów pozostał Francuz Christian Lavieille, zwycięzca dzisiejszego odcinka. Wśród motocyklistów najszybszy był dzisiaj Hiszpan Marc Coma i to on utrzymał prowadzenie w generalce.

2007/10/05 | 12:38 CET | Editor: MR/HS/Orlenteam


News Navigation: [ News Rally Live ]x[ News Offroad / Motorsports ]x[ Newsletter ]x[ Home ]Copyright 2003 - 2007 | Imprint | Privacy / Credits / Legal | All rights reserved by marathonrally.com international
Offices/Representatives: Berlin | Budapest | Qatar | Cairo | Kuala Lumpur
Major office: marathonrally.com international | Vogelherdstrasse 6 | 90419 Nuremberg | Germany
Phone: +49 177 267 41 32 | Fax: +49 30 48 49 83 087 | Email: info@marathonrally.com