Referenciák

Kérjük, írja be a keresendő szót (szavakat), és nyomjon Enter-t!

Ez a marathonrally.com "Tereprali & Offroad" hírrovata. Az összes hír megtekintéséhez használja a hír alatti linket vagy a bal oldali fomenüt.

Somfai mesterhármassal zárta Kapuvárt.

Sorozatban harmadik futamgyőzelmét szerezte a magyar terep-rallye bajnokságban Somfai Mátyás, aki a hétvégén, a kapuvári XLavina IV. Rábaköz Kupán sem talált legyőzőre és már két futam után fölényesen vezeti a magyar bajnokságot.

Ismét szárnyalt Somfai Mátyás quadja a Magyar Terep-Rallye Bajnokságban. Azután hogy a 2011-es szezonzáró nagykállói futamon megszerezte pályafutása első győzelmét, majd az idei hajdúszoboszlói szezonnyitón sem talált legyőzőre, az XLavina IV. Rábaköz Kupán is elsőként gurulhatott át a kapuvári céldobogón. „Úgy érzem, kezdünk összeszokni. A motor és én is kifejezetten jól mentünk ezen a versenyen” – fejtegette Matyi, sikere titkát. „Egyáltalán nem volt könnyű dolgom, nagyon rázós pályákon mentünk és nagyon komoly csatákat vívtunk az ellenfelekkel, a 40 kilométeres szakaszon 2-3 másodpercek döntöttek. Úgy érzem, sikerült megtalálni azt a tempót ahol kiegyenesedik az út. Ennek köszönhetően egy csavar el is tört a motoron, de lekopogom, ezt leszámítva semmilyen technikai problémánk nem volt, nagyon ügyesen ment a „Quad Panda”.”

A versenyzők és a nézők által is közkedvelt csermajori bánya ugratója Matyiban is mély nyomokat hagyott. „Volt kaland bőven, nagyon sok üldözésbe vettünk részt, voltam üldöző és üldözött egyaránt, de mindkettő nagyon jó volt. Most is beleborzongok, amikor eszembe jut, ahogy 3 méterrel Fekete Laci mögött és másfél méterrel felette kirepültem a bányából.”

Egy mesterhármas után mi más célt tűzhetne ki maga elé, mint egy negyedik sikert, ami ezúttal sem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen a Baja Carpathia is részese lesz az UEM Baja Európa Bajnokságának. „Nem mondom, hogy Lengyelországban már csak az első helye lenne elfogadható eredmény, de három sorozatban szerzett futamgyőzelem után mi más célt tűzhetnék ki magam elé. Aztán majd meglátjuk, hogy mit sikerül belőle megvalósítani. Technikai sport, bármi megtörténhet, de igyekezni fogok.”

Győzelmével toronymagasan vezeti a magyar bajnoki értékelést, Matyi 32 pontos előnnyel utazhat a magyar bajnokság harmadik és az UEM Baja EB második állomására, a június végi Baja Carpathia-ra.

Összefoglaló videó: youtu.be/ymUA2LttALs